kawalerka aranżacje

Styl skandynawski staje się coraz popularniejszym nurtem w aranżacji mieszkań i domów. Styl ten opiera się na jasnych barwach (bieli, szarościach), naturalnych materiałach i minimalizmie. Surowe wnętrza o białych ścianach mogą wydawać się zbyt ponure, dlatego najlepiej postawić na dodatki, które ożywią pomieszczenie i dodadzą mu charakteru. Specjalnie dobrane akcesoria do wnętrz w stylu skandynawskim stworzą niebywały, przytulny klimat i sprawią, że domownicy będą bardzo dobrze czuli się w „czterech ścianach”. Zatem jakie dodatki warto wybrać?

Poduszki i koce

Kolorowe, wzorzyste poduszki i koce z pewnością staną się mocnym akcentem w jasnym wnętrzu.

Warto wybrać takie, wykonane z przyjemnych materiałów. Poduszki mogą przybierać różne kształty. Mogą być kwadratowe, prostokątne, okrągłe, a nawet w kształcie gwiazdy. Małe lub duże. Jednokolorowe lub w geometryczne wzory.

Popularne są również poduszki z nadrukowanymi, inspirującymi hasłami lub konturami zwierząt (np. lisy, wilki, jelenie, koty). Nie zapomnij o dużym, przyjemnym kocu, który przyda się szczególnie w chłodniejsze wieczory i mroźniejsze dni. Koc możesz włożyć także do ozdobnego kosza lub wiklinowej skrzyni, ustawionej przy kanapie.

Rolety i zasłony

Zrezygnuj z ciemnych, ciężkich zasłon i długich firanek.

Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim powinno być nie tylko jasne, ale i dobrze oświetlone. Lepiej zrezygnować z firanek i postawić na rolety opuszczane na noc. Jeśli nie chcesz rezygnować z zasłon, wybierz takie wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają światło. Bardzo ważnym elementem w skandynawskim stylu jest także kominek. Jeśli mieszkasz w domku, zadbaj o to, by był na tyle przyjemny, by gromadziła się przy nim cała rodzina.

Dodatki w stylu retro

Co doskonale łączy się ze stylem skandynawskim? Dodatki i akcesoria do wnętrz w stylu retro! A dokładniej chodzi o wykorzystywanie starych mebli i przedmiotów lub ich specjalne postarzanie. Dodatki uszyte z łączonych materiałów, drewniane ramki na zdjęcia lub komoda ze startą farbą i wiele innych rzeczy doda Twojemu wnętrzu niezwykłego klimatu. Wykorzystaj również kosze wiklinowe (ustaw je w łazience, na przedpokoju lub w salonie), ciekawe grafiki oprawione w ramkę i powieszone na ścianie, szkatułki i różnego rodzaju pudełka, cotton balls i stylowe lampki.

Naczynia do kuchni i jadalni

Nie zapomnij również o dodatkach do kuchni i jadalni. Dobierz odpowiednią zastawę stołową w bieli, w pastelach, w granacie lub w szarościach.

Ustaw w kuchni dekoracyjne elementy – mechaniczną wagę kuchenną w stylu retro, ozdobne filiżanki, metalowy chlebak ambition, puszki na kawę i herbatę, designerski czajnik.
Wystarczy trochę chęci i wyobraźni, by we własnym domu lub mieszkaniu wyczarować skandynawski klimat w różnego typu pomieszczeniach. Odpowiednie akcesoria do wnętrz sprawią, że z chęcią będziemy wracać do własnego domu!.

www.tbom.pl