rozcieńczalniki do farb http://uni-kat.pl/

Dziś budowa obiektów, w szczególności tych wielkogabarytowych, wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Druga połowa XX wieku przyniosła radykalną zmianę w architekturze, a co za tym idzie w technikach budowlanych. Coraz więcej projektów zaczęto realizować pod hasłem łączenia szkła i betonu z metalem, a jeśli metal – to hutnictwo.

Potężne przęsła oraz inne metalowe elementy są dziś widoczne na każdym kroku. Mają je mosty, stadiony, hale sportowe, nowoczesne wieżowce, a nawet innowacyjne bloki na osiedlach mieszkalnych. Tylko hutnicy są w stanie takie elementy przygotować i zapewnić spełnienie przez nich wszystkich wyśrubowanych norm.

Dzięki temu, dzieła współczesnego budownictwa będą miały szansę na to, by za ileś lat stać się zabytkami, jak miało to miejsce z licznymi budynkami wzniesionymi setki lat temu. Związki pomiędzy branżą budowlaną a hutami mają szansę zacieśnić się mocniej, a proces ten warto obserwować z uwagą. Być może już wkrótce rola metalu w architekturze wzrośnie jeszcze bardziej?.

www.aviationresources.com.pl