fabryka footballu książki do nauki angielskiego - prestonpublishing.pl

Czasami zaczynamy uprawiać sport, bo robią tak wszyscy z naszego otoczenia, a my przecież nie jesteśmy gorsi. Oczywiście, można takie zachowanie pochwalić, bo istnieje wówczas spora szansa na to, że się przyzwyczaimy do sportu, a więc zostanie nam to jako dobry nawyk. Gorzej jednak, jeśli wybieramy taki sport jak reszta znajomych i w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, czy ta konkretne dyscyplina sportowa faktycznie będzie dla nas najlepsza.

Dlatego też, zanim przejdziemy z lenistwa do aktywności fizycznej, powinniśmy najpierw sprawdzić, co będzie dla nas najlepsze.

Nie zaszkodzi wizyta u lekarza

Na początek warto sobie zdawać sprawę z tego, że nie zaszkodzi tutaj wizyta u lekarza, zwłaszcza jeśli już od dawna nie uprawialiśmy żadnego sportu. Na początek wystarczą podstawowe badania, a dopiero jeśli coś go zaniepokoi, to będziemy musieli zrobić dokładniejsze testy.

Nie mniej, takie podstawowe badania również pozwolą nam ocenić czy jesteśmy zdrowi i możemy sobie pozwolić na uprawianie sportu czy może najpierw powinniśmy popracować nad poprawą naszego zdrowia. Im bardziej intensywny ma być sport, który chcemy uprawiać, tym dokładniej powinniśmy się przyjrzeć naszemu zdrowiu, tak aby później nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Zaczynajmy spokojniej

Przede wszystkim ważne jest również to, żebyśmy naszą przygodę ze sportem zaczynali na spokojnie.

To oznacza, że zamiast rzucać się w wir ostrych treningów powinniśmy najpierw zacząć od czegoś delikatnego. Czy to od szybkich spacerów, które później zamienimy w trucht. Czy to od delikatnego pływania, albo od fitnessu dla początkujących.

Dopiero, kiedy nasz organizm przyzwyczai się do takiego wzmożonego wysiłki będziemy mogli stopniowo zwiększać nie tylko częstotliwość treningów, ale również ich intensywność. Tak naprawdę lepiej zrobimy, jeśli będziemy ćwiczyć codziennie przez pół godziny, niż raz w miesiącu przez 3 godziny. A jeśli nie wiemy, jaki sport będzie dla nas najlepszy, to zawsze możemy zacząć pracę z trenerem indywidualnym.

On dokładnie się nam przyjrzy, sprawdzi w jakiej jesteśmy kondycji i wówczas będzie mógł powiedzieć na jakim sporcie powinniśmy się skupić. Jeśli planujemy zacząć uprawiać jakiś sport, to przede wszystkim powinniśmy zaczynać spokojnie i z czasem zwiększać intensywność ćwiczeń. Z drugiej strony powinniśmy też pamiętać, że taka aktywność ma nam sprawiać przyjemność, a to oznacza, że jeśli w jakiejś dyscyplinie nie czujemy się najlepiej, to musimy spróbować z czymś innym.

To, że bieganie nie sprawia nam radości, nie oznacza, że nie odnajdziemy się w jeździe na rowerze.

https://teraztenis.pl/