Możemy się zastanawiać, co zyskamy jeśli w naszej flocie pojazdów zainstalujemy systemy monitorowania. Jednak jak się okazuje, dzięki nim możemy zyskać nie tylko wiele cennych informacji, ale również możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dlatego też, warto jak najdokładniej zapoznać się z tym tematem, tak aby wiedzieć ile faktycznie można zyskać decydując się na monitorowania firmowych samochodów.

Najważniejsze informacje

Montując system monitorowania pojazdów firmowych zyskujemy informację o tym, kiedy są używane, na jakich trasach, jakie jest ich zużycie paliwa i czy jazda nimi zalicza się do ekonomicznych czy nie.

To oznacza, że można dzięki temu sprawdzić, czy kierowcy nie korzystają zbyt często z firmowych samochodów do załatwiania spraw prywatnych. Dodatkowo wszystkie dane, które uda się tutaj uzyskać, będą mogły wykazać, czy taki kierowca jeździ bezpiecznie, czy może co chwilę łamie przepisy ruchu drogowego stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych użytkowników.

Taki system monitorujący pozwala nam również sprawdzić jakie jest zużycie paliwa w poszczególnych samochodach, co nie tylko pozwoli określić czy jazda jest ekonomiczna, ale również pomoże zauważyć sytuację, w której paliwo z firmowych samochodów będzie odciągane, co w ogóle nie powinno mieć miejsca.

Naprawdę warto

Patrząc na to jak wiele informacji otrzymujemy dzięki tego typu systemom monitorowania, warto wiedzieć, że opłacalne jest ich zamontowanie w naszej flocie.

To oznacza, że dzięki takim systemom możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w ciągu roku, a to oznacza, że w zależności od ilości samochodów firmowych, kwota ta może dochodzić nawet do kilkuset tysięcy złotych. Tak zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na inne cele, które pozwolą się rozwijać naszej firmie.

To tym ważniejsze, że taki system monitorowania instalujemy tylko raz, a później jedynie wgrywamy nowsze aplikacje, żeby mógł on działać jeszcze lepiej. Warto też zobaczyć jakie firmy oferują nam takie systemy monitorowania i czym one mogą się między sobą różnić, bo wówczas łatwiej będzie nam ocenić, która z propozycji będzie lepsza dla nas.

Możliwości mamy tutaj wiele, ale pewne jest to, że taki system monitorowania może nam pozwolić na spore oszczędności. Dlatego też im szybciej z niego skorzystamy, tym większa będzie szansa, że naprawdę sporo będziemy mogli zyskać, a co więcej będziemy spokojniejsi, bo nasze samochody będą bezpieczne.