www.bvp-sidir.pl

Kreatywne dziecko to dziecko z wieloma pomysłami! Taki maluch nie będzie narzekał na nudę, bo zawsze znajdzie sobie zajęcie. Ważne jednak, by razem z dzieckiem uczestniczyć w zabawie. Pokazać mu, co może robić, by rozwinąć swoją kreatywność – malować, rysować, wycinać, tańczyć i robić wiele innych rzeczy! Poznaj proste sposoby na obudzenie w dziecku kreatywności.

Baw się razem z dzieckiem

Zabawa to najprostszy sposób na obudzenie w maluchu pokładów kreatywności. Możesz zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe, takie jak kółko plastyczne, tańce czy nauka języka, ale pamiętaj, by nie zapełniać całego dnia dziecka takimi zajęciami. Maluch nie będzie miał wytchnienia, a co najgorsze, nie będzie musiał sam organizować sobie wolnego czasu i wymyślać zabaw.

Zachowaj po prostu umiar w takich dodatkowych zajęciach. To nic złego, ale znajdź też czas na wspólną zabawę z dzieckiem. Baw się razem z nim, tworząc zabawki z kartonowych pudełek, szyjąc ubranka ze skrawków materiału, wychodząc na sanki czy odgrywając różne scenki z bajek.

Muzyka i taniec

Zapoznaj dziecko z różnymi dźwiękami. Włącz muzykę i tańcz razem z dzieckiem. Wymyślcie wspólne tańce do różnego rodzaju muzyki – dyskotekowej, klasycznej, relaksacyjnej… Możecie stworzyć także własne kompozycje. Możesz także zapisać swoją pociechę na balet dla dzieci poznań który jest świetną propozycją dla dziewczynek.

Jeśli masz w domu tamburyno czy cymbałki to świetnie! A jeśli nie, to wykorzystaj garnki, patyki, pudełka i wszystko, co może w jakiś sposób wydawać ciekawy dźwięk. Naśladujcie i odgadujcie dźwięki zwierząt, pojazdów i postaci z bajek…

Kolorowanie, malowanie i wyklejanie

Wszystkie prace manualne rozbudzają dziecięcą kreatywność… Możesz wspólnie z dzieckiem kolorować, malować, wycinać, wyklejać, ale również projektować ubranka, składać domek z kartonu, nawlekać koraliki na sznurek, wyszywać i robić laurki. Chwal dziecko za jego pomysły i zachęcaj do dalszej kreatywnej aktywności.

Nie tylko czytanie, ale i pisanie bajek!

Czytanie bajek rozwija w dziecku wyobraźnię, ale pomocne w wychowaniu kreatywnego dziecka okazuje się także ich pisanie! Wspólnie z dzieckiem wymyślaj historyjki o dzieciach, o zwierzątkach, o bajkowych postaciach i o czym tylko chcecie. Spisz dziecięcą historię i wspólnie ją zilustrujcie.