świąteczne zastawy stołowe stoły do gastronomii

Salon to bez wątpienia bardzo ważne miejsce w każdym mieszkaniu. Pełni istotną rolę z wielu względów. Najbardziej kojarzy się jednak z długim przesiadywaniem domowników na kanapie lub przyjmowaniem gości. Z tych właśnie powodów powinien być pomieszczeniem, które umila spędzanie czasu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy każdy salon można w ten sposób urządzić.

Bez wątpienia jedyną słuszną odpowiedzią jest ta, która należy do twierdzących. Nie ma znaczenia, czy pokój jest ogromny, średni, czy niewielki. Dziś wiemy jednak, że bardzo dużo osób nie ma możliwości kupienia mieszkania z przestronnym salonem. Z reguły takie oferty są bardzo drogie, z tego powodu wiele kupujących decyduje się na mniejsze metraże. Nie ma jednak co załamywać rąk i podjąć wyzwanie dekoracyjne.

W końcu jest to miejsce, w którym powinno czuć się duszę rodziny, klimat, estetykę. Końcowy efekt zależy jednak od naszej wiedzy i sprytu w poszukiwaniu inspiracji.

Na potrzeby urządzania niewielkiego salonu stworzyliśmy szereg porad, które pomogą w uporaniu się z tym zadaniem:

  • W kręgach architektów wnętrz istnieje jedna bardzo ważna zasada, której trzymanie się da nam przewagę już na początku. Chodzi o to, by stosować możliwie jak najwięcej kolorów w odcieniach jasnych. Nie chodzi tutaj głównie o biel, która jest rozwiązaniem najbardziej powszechnym.

    W sklepach budowlanych znajdziemy bardzo różnorodne odcienie barw. W istocie możemy być zaskoczeni jak wiele beżów i bieli istnieje! Pamiętajmy jednak, że dobrze jest zaopatrywać się w tzw. próbniki. Każda ściana ma inną teksturę, a każde pomieszczenie jest oświetlone inaczej. Najlepiej więc sprawdzi się testowanie farb bezpośrednio na powierzchni ściany (nawet na jej niewielkiej części można zauważyć wyraźną różnicę pomiędzy poszczególnymi odcieniami farb);

  • Małe salony nie lubią dużych meblościanek i ciężkich zasłon.

    Świetnie jednak sprawdzą się komplety mebli, których pojedyncze elementy można swobodnie rozdzielać i przestawiać. Jeżeli chodzi o same okna, dobrze jest zrezygnować z firan i zasłon. Te zawsze optycznie pochłoną przestronność pomieszczenia. Lepiej więc zdecydować się na eleganckie rolety, a dziś ich wybór jest przeogromny;

  • Dodatki mają za zadanie dopieścić salon i nadać mu indywidualny charakter. Niewielkie metraże nie mogą być dodatkowo przytłumione.

    Zaleca się więc kupowanie mniejszej ilości akcesoriów dekoracji wnętrz w stonowanych kolorach, które odbiją światło (najlepiej jasnych). Świetną propozycją jest oczywiście lustro, które sprytnie doda optycznie kilka metrów kwadratowych.

.