https://sklepmedicast.pl/ Potrzebujesz sprawdzonego fizjoterapeuty, który wykona masaż? Rehvolta Poznań - zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli chociaż trochę zagłębimy się w tematykę związaną z masażami, to szybko przekonamy się, że jeden masaż, drugiemu masażowi wcale nie musi być równy. To oznacza, że zanim zdecydujemy się skorzystać z konkretnej propozycji, na początek powinniśmy się dokładnie dowiedzieć, czym one się między sobą różnią, a co się z tym wiąże, na tej podstawie łatwiej będzie nam określić, który z nich lepiej sprawdzi się w naszym przypadku. To też oznacza, że na początek powinniśmy poszukać specjalisty, który będzie miał duże doświadczenie w robieniu takich masaży, bo tylko wtedy będziemy wiedzieli, że faktycznie będzie on w stanie doradzić nam odpowiedni masaż.

Czego potrzebujemy?

Tak naprawdę zanim zapiszemy się na masaż, powinniśmy się zastanowić czego potrzebujemy i czego od takiego masażu oczekujemy. Może się wówczas okazać, że większość dnia spędzamy na siedząco, przed komputerem, a to powoduje, że jesteśmy cali spięci i często łapią nas różnego rodzaju skurcze. Wówczas może się okazać, że idealny będzie dla nas masaż rozciągający, który pozwoli nam te wszystkie mięśnie rozluźnić i sprawi, że naprawdę poczujemy się znacznie lepiej.

Oczywiście musimy się tutaj liczyć z tym, że im bardziej te nasze mięśnie będą spięte, tym bardziej bolesny będzie ten masaż, nie mniej, jeśli się na niego zdecydujemy, to na koniec będziemy czuli różnicę w pracy swoich mięśni i szybko się przekonamy, że to faktycznie było to, czego najbardziej potrzebowało nasze ciało. Jeśli mamy ochotę na relaks, na to, aby ktoś delikatnie wymasował całe nasze ciało i natarł je odpowiednimi olejkami, to bez wątpienia powinniśmy się zapisać na masaż relaksacyjny. Tutaj będziemy mieli przyjemną muzykę, będziemy mieli różnego rodzaju peelingi, maseczki i na koniec masaż z wykorzystaniem różnych olejków, które również będą miały wpłynąć relaksująco na nasze ciało. Po takim zabiegu na pewno będziemy czuli się zrelaksowani i spokojniejsi, dlatego warto przynajmniej od czasu do czasu się na niego zapisać.

Co jeszcze jest proponowane?

Sporą popularnością cieszą się masaże odchudzające. One z jednej strony przyspieszają sam proces odchudzania, ale z drugiej strony sprawiają, że nasza skóra nie traci na jędrności.

Kilogramy spadają, a my nie musimy się przejmować żadną obwisłą skórą, bo dzięki odpowiedniemu masażowi, ona się świetnie wciąga, co sprawia, że wyniki naszego poświęcenia są jeszcze lepiej widoczne. Dodatkowo trzeba tutaj podkreślić, że dla kobiet w ciąży również proponowany jest specjalny masaż, który ma za zadanie przynieść ulgę kręgosłupowi, sprawić że będzie on mniej bolał. Oczywiście taki masaż u ciężarnej musi być przeprowadzany w odpowiedni sposób, tak aby nie stała się żadna krzywda ani jej, ani dziecku. Nie mniej dzięki takiemu specjalnemu masażowi, może się okazać, że niektóre z ciążowych dolegliwości bezpowrotnie znikną. Warto zobaczyć jakie są rodzaje masaży i zastanowić się, który z nich będzie dla nas najlepszy. Im więcej ich sprawdzimy, tym większa będzie szansa, że wybierzemy ten najlepszy dla siebie.