monitoring pojazdów

Posiadając samochody firmowe, chcemy wiedzieć czy jazda nimi odbywa się w bezpieczny sposób, czy jest ona ekonomiczna, jak również jakie jest faktyczne zużycie paliwa. Jak się okazuje obecnie to wszystko jest możliwe do przeprowadzenia, jeśli tylko w naszej flocie samochodów zamontujemy system monitorowania. Może się wówczas okazać, że bez najmniejszego problemu uzyskamy wszystkie najważniejsze informacje, a co się będzie z tym wiązało, warto wiedzieć co się zyskuje jeśli faktycznie zdecydujemy się na zamontowanie takiego systemu monitorowania.

Co przede wszystkim zyskujemy?

Jeżeli w naszej flocie zamontujemy takisystemmonitorowania to szybko zauważymy korzyści jakie będą płynęły z tej decyzji. Przede wszystkim będziemy mogli kontrolować zużycie paliwa, sprawdzić czy nasi kierowcy starają się jeździć oszczędnie, ale przede wszystkim będziemy mogli kontrolować czy ktoś czasami nie zlewa paliwa z naszego samochodu, co niestety ale czasami się zdarza.

Co więcej taki system monitorowania pozwoli nam na sprawdzenie czy kierowcy nie wykorzystują firmowych aut do celów służbowych, a jeśli tak, to będziemy w stanie określić jak często to robią i czy powinniśmy w związku z tym interweniować, czy to wykorzystywanie jeszcze mieści się w dopuszczalnej normie. Poza tym, warto również wiedzieć, że dzięki takiemu monitoringowi pojazdów będziemy wiedzieli, z jaką szybkością poruszają się nasi kierowcy i czy nie łamią przepisów drogowych, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych, wówczas też będziemy mogli w odpowiedni sposób zareagować.

Jakie jeszcze są korzyści?

Jeśli dalej będziemy się wahali nad tym, czy flotę naszych samochodów warto wyposażyć w system do monitorowania, to warto pomyśleć o tym, że dzięki temu będzie ona zabezpieczona przed kradzieżą. W razie czego, zawsze będziemy mogli sprawdzić gdzie znajduje się nasz samochód, a to będzie oznaczało, że łatwiej będzie go odzyskać. Takie monitorowanie pozwoli też na wychwycenie wszelkiego rodzaju anomalii, które pokażą np.

że samochód był używany wtedy, kiedy nie powinien. Dzięki czemu będzie można wykazać zużycie paliwa, którego tak naprawdę nie powinno być. Coraz więcej firm korzysta z możliwości zamontowania specjalnych systemów w swoich samochodach. Dzięki temu są w stanie kontrolować ich pracę i przekonać się, czy ich flota nie jest czasami używana w niewłaściwy sposób. Dodatkowo pozwala to również na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i samym samochodom.