Kariera zagraniczna często kusi nas niesamowitym prestiżem, jaki jest nieodłącznie związany z jej rozwojem. Dla wielu z nas jednak ekspansja na obcokrajowe rynki to coś znacznie więcej.

Nie wszyscy w pracy kierują się wyłącznie ambicją, znacznie częstszą motywację stanowią czynniki ekonomiczne. Choć to niesamowicie przykre, nie da się nie zauważyć, że wynagrodzenia płacowe na terenie naszego kraju są często znacznie niższe niż na terenie innych, lepiej rozwiniętych gospodarczo i ekonomicznie państw.

Właśnie ze względu na to często ekspansja na zagraniczne rynki jest pożądanym krokiem na ścieżce kariery. Możemy w ten sposób zarobić znacznie więcej, przy takim samym lub tylko nieznacznie podwyższonym nakładzie pracy.

Wielu Polaków decyduje się na skierowanie swojej ścieżki zawodowej na zagraniczne tory, często zrywając kompletnie kontakty z firmami krajowymi. Oznacza to, że nie działamy w polskim przedsiębiorstwie, funkcjonujących na zagranicznych rynkach, ale decydujemy się na pracę dla przedstawicieli obcego kapitału, na obcej ziemi.

Takie rozwiązania mogą być wysoce niekorzystne dla sytuacji ekonomicznej naszego kraju. Nie da się jednak uznać, że często stanowią najkorzystniejsze rozwiązanie dla jednostek.

www.shackit.pl