płetwy hale sportowe

Kiedy ktoś nie chce ćwiczyć, to szuka najróżniejszych wymówek. Raz jest za zimno, raz za gorąco, raz jest za bardzo zmęczony, a innym razem ma inne plany, ale dość często wymówką jest to, że dana osoba nie lubi: biegać, pływać, skakać. Wszystkie powody są dobre, byle tylko nie podnieść się z kanapy i nie zacząć dbać o swoje ciało, swoją kondycję fizyczną i utrzymanie prawidłowej wagi ciała. A przecież pod pojęciem sport, mieści się tak wiele różnych aktywności fizycznych, że każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Poza tym, nikt nie mówi, że od razu mamy się rzucać na głęboką wodę i podejmować się intensywnych ćwiczeń, zawsze możemy zacząć delikatnie, a później zwiększać ich intensywność.

Nie musimy od razu biegać

Nigdzie nie jest powiedziane, że nasza przygoda ze sportem ma się od razu zacząć od biegania. Co więcej, jeśli od dłuższego czasu nie mieliśmy kontaktu z aktywnością fizyczną, to takie zachowanie mogłoby się skończyć poważnymi urazami.

Na początku naszym sportem mogą być szybkie spacery. Z każdym kolejnym razem będziemy szli coraz szybciej i jednocześnie będziemy pokonywali dłuższe odcinki. Co więcej, możemy także sięgnąć po kijki do nordic walking, tak aby od razu ćwiczyć całym ciałem i wspomóc wszystkie mięśnie, które po tym okresie niećwiczenia z pewnością są zastane. Jeśli okaże się, że takie szybkie spacery nam już nie wystarczają, to będziemy mogli zacząć trucht, aż w końcu może przejdziemy do biegu. Dodatkowo warto też powiedzieć, że wcale nie musimy biegać. Możemy zdecydować się na jazdę na rowerze, na rolkach, możemy wybrać się na basen żeby trochę popływać. Jeśli jakiś sport nam nie odpowiada, to powinniśmy spróbować czegoś innego, aż w końcu znajdziemy taką dyscyplinę, której uprawianie będzie sprawiało nam autentyczną radość.

Jakie jeszcze są możliwości?

Jeśli podczas ćwiczeń nie lubimy być sami możemy się zapisać na siłownię, fitness, zumbę, albo zorganizować więcej ludzi i zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Możemy też pływać w basenie wypróbowując różne style albo wsiąść do kajaku. Propozycją może być również wspinanie się na skałki, albo skakanie na trampolinach, które wbrew pozorom również mogą być bardzo męczące. Możliwości jest naprawdę sporo, a to oznacza, że jeśli naprawdę chcemy coś zmienić w swoim życiu i chcemy zacząć uprawiać jakiś sport, to nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie. Możemy się też zdecydować na karate albo na górską wspinaczkę. Mogą nam być zaoferowane różne sporty, które będą dopasowane do naszych możliwości fizycznych. Tak naprawdę nie jest ważne to, jaki sport będziemy uprawiać.

Znacznie ważniejsze będzie to, żebyśmy w ogóle systematycznie się ruszali, bo w przeciwnym razie możemy doprowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych. Jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy tak długo szukać różnych propozycji na aktywne spędzanie czasu, aż w końcu znajdziemy to, co będzie dla nas idealne i co będzie nam sprawiało autentyczną radość.