www.rafaljacniak.pl

Na samym początku nawigacje były bardzo proste, jeśli chodzi o swoje działanie i ilość funkcji, które oferowały. Była mapa, którą trzeba było co jakiś czas aktualizować, aby mieć pewność, że ma się wgrane najnowsze informacje, był ekran na którym wyświetlała się trasa i był głos, który z wyprzedzeniem informował, gdzie powinniśmy skręcić. Teraz to wszystko uległo zmianie, a my mamy do wyboru nawigacje, które są znacznie bardziej rozbudowane. To oznacza, że zanim przejdziemy do ostatecznego zakupu jednej z nich, powinniśmy się dokładnie zastanowić czego oczekujemy od takiej nawigacji, jakie funkcje musi posiadać, a z jakich jesteśmy w stanie zrezygnować. To jednak oznacza, że na początku musimy poświęcić trochę czasu na bliższe zapoznanie się z różnymi jej modelami.

Wielkość ekranu

Jedną z ważniejszych rzeczy, nad którymi musimy się zastanowić jeśli chodzi o wybór nawigacji, to wielkość ekranu. To oznacza, że musimy dobrać go w taki sposób, aby z jednej strony wszystko było dokładnie widoczne i żebyśmy mogli bez problemów odczytywać interesujące nas informacje, a z drugiej nie może być zbyt duży, aby nie okazało się, że nawigacja przesłania nam widok i nie jesteśmy w stanie dojrzeć wszystkiego, co dzieje się dookoła nas. Kiedy już tę kwestię mamy ustaloną, powinniśmy się zastanowić czy wystarczy nam taka nawigacja, która pokazuje tylko mapę naszego kraju, czy może podróżujemy na tyle często również po innych krajach, że potrzebujemy także inne mapy. Jeśli będzie nas dotyczyła ta druga opcja, to powinniśmy się upewnić, że mapy, które będą nam oferowane przez daną nawigacjębędą aktualne.

Jeśli to już także mamy ustalone, to warto się zastanowić, jakie jeszcze funkcje są ważne dla nas w nawigacji, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy zadowoleni z korzystania z niej i nie będziemy się podczas takich momentów frustrować.

Co jest proponowane?

Dla wielu kierowców bardzo ważne jest to, aby nawigacja w trybie rzeczywistym pokazywała, co się dzieje na drodze. To oznacza, że jeśli kilka kilometrów, a nawet metrów przed nami doszło do wypadku, to zostaniemy o tym poinformowani. Jeśli jakiś odcinek drogi, którą mamy przejechać zaczyna się korkować, to również wielu kierowców chce otrzymywać taką informację. Wówczas mają czas na podjęcie decyzji, czy kontynuują podróż tą trasą, czy jednak zjeżdżają gdzieś indziej, tak aby ominąć ten zakorkowany fragment i zaoszczędzić sporo czasu. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że przy tego typu nawigacjach możemy mieć także informację o robotach drogowych czy kontrolach prędkości, a więc na bieżąco będziemy wiedzieli, czego możemy się spodziewać podczas dalszej podróży i odpowiednio możemy się do tego przygotować. Są także nawigacje, które pokazują nam, gdy znajdujemy się w niedalekiej odległości od restauracji, stacji paliw, stacji kontroli pojazdów czy wulkanizatora. Jeśli lepiej czujemy się z taką wiedzą, to z pewnością powinniśmy się upewnić, czy nasza nawigacja będzie nam jej dostarczała. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości.

Przyjrzeć się różnym modelom nawigacji i sprawdzić, która z nich najlepiej będzie spełniała nasze oczekiwania.

www.shackit.pl