swim spa http://kcrkalisz.pl/

Jeżeli rehabilitacja ma przynieść spodziewane rezultaty, to przede wszystkim musimy pilnować, aby była ona systematyczna. Co więcej musimy się również przykładać do poprawnego wykonywania wszystkich ćwiczeń, bo tylko wtedy możemy mieć pewność, że faktycznie uda nam się wrócić do pełnej sprawności. Ale tak naprawdę w tym wszystkim poza naszym zaangażowaniem, silną wolą, systematycznością i przykładaniem się do ćwiczeń, niezwykle ważne będzie również to, jakiego mamy rehabilitanta. To oznacza, że zanim jakiegoś zatrudnimy, powinniśmy najpierw postarać się zdobyć o nim jak najwięcej informacji. Tak, abyśmy mieli pewność, że faktycznie wybraliśmy kogoś, kto świetnie się sprawdzi w tej roli i kto będzie umiał nam pomóc.

Wiedza

Przede wszystkim wybrany przez nas rehabilitant powinien móc pochwalić się ogromną wiedzą i doświadczeniem. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że będzie potrafił się nami zająć, że dobierze odpowiednie ćwiczenia i ich intensywność. Tutaj trzeba bardzo uważać jeśli chodzi o wybór odpowiednich ćwiczeń i ich intensywność, bo może się okazać, że jest bardzo cienka granica pomiędzy powrotem do zdrowia, a pogorszeniem swojego stanu. Dlatego też musimy mieć pewność, że wybrany przez nas rehabilitant dobrze wie co robi i że faktycznie będzie on potrafił nam pomóc. Dobierze odpowiednie ćwiczenia, ustali ich odpowiednią długość, tak abyśmy mogli obserwować postępy, ale jednocześnie, żebyśmy nie nadwyrężali osłabionego ciała. Może się okazać, że dobry rehabilitant, nie tylko będzie potrafił pracować nad naszym ciałem, ale świetnie poradzi sobie również z naszą psychiką.

Nie zawsze ludzie po urazach chcą ćwiczyć, zwłaszcza jeśli w danej sytuacji ucierpiało nie tylko ich ciało, ale i psychika. Dlatego tak ważne jest to, aby rehabilitant potrafił dotrzeć do takich osób i w odpowiedni sposób zmotywował je do większego wysiłku.

Do domu czy w ośrodku

Stan pacjentów, którzy wymagają rehabilitacji jest różny. Niektórzy z nich leżą w szpitalu i wówczas rehabilitant przychodzi do nich na salę, albo zabiera ich do sali ćwiczeń, jeśli taka znajduje się w danym szpitalu, a pacjent może opuszczać swoje łóżko. Ale przychodzi taki czas, kiedy pacjent może wyjść do domu i wówczas potrzebny jest taki rehabilitant, który będzie do niego przychodził, aby ćwiczyć w domu. To będzie szczególnie ważne, jeśli pacjent będzie leżał w łóżku i nie będzie możliwości, aby mógł samodzielnie dostać się do ośrodka rehabilitacyjnego. Ale z drugiej strony, jeśli pacjent może się swobodnie poruszać, to warto się zastanowić, czy nie zapisać się na rehabilitację właśnie w takim ośrodku. Wówczas będzie miał dodatkowy ruch, ale co ważniejsze, znajdzie się w miejscu, w którym będzie mógł korzystać z różnego rodzaju, specjalistycznego sprzętu. To będzie oznaczało, że te ćwiczenia będą mogły być bardziej zróżnicowane, a wielu z nich nie da się wykonać bez specjalistycznego sprzętu, którego raczej nikt nie ma w domu.
Warto zobaczyć gdzie możemy znaleźć tego najlepszego rehabilitanta. I zastanowić się czy chcemy ćwiczyć w domu czy w specjalistycznym ośrodku.

fizjoterapia poznań