pojemniki jednorazowe automatyka do bram

Bardzo wiele mówi się o wykorzystaniu surowców wtórnych w różnych gałęziach wytwórczości. Za takie surowce uważa się powszechnie szkło, plastik oraz papier, ale w realiach przemysłu ciężkiego ten katalog można spokojnie poszerzyć także o metal.

Huta jest doskonałym miejscem na to, by dać drugie życie pozornie niepotrzebnym elementom wykonanym z różnych metali. Nie na darmo przecież w całym kraju działają złomowiska, które trudnią się skupem starych aut, płotów, elementów instalacji, rur i wielu innych rzeczy.

Osoby, które sprzedają tam towar nie zawsze mają świadomość, co stanie się z nim dalej. Otóż odbiorcami tego, co zgromadzą złomowiska są nader często huty.

Ogromne sterty metalu są poddawane sortowaniu i dzielone według poszczególnych tworzyw. Następnie na ich bazie można produkować zupełnie nowe elementy.

Użycie złomu w hutnictwie jest tak naprawdę jedynym ekonomicznie sensownym sposobem na jego recykling. Pozwala zaoszczędzić wykorzystanie czystych rud i rozwiązuje problem zalegania ciężkich odpadków na złomowiskach.

www.towarzystwozdrowia.pl