dekostudio tapety cole son

Kiedy wybiera się ręcznik, zwykle zwraca się uwagę na jego kolor oraz gramaturę i wybiera się taki, który najbardziej przypadnie do gustu. Zdarza się jednak, że kupiony dawniej model zacznie nudzić swoją „zwykłością” i jego właściciel zapragnie coś zmienić. Są też osoby, chcące po prostu mieć oryginalne akcesoria do łazienki. Wszystkim im można polecić przeróbki krawieckie, które wykonają bez problemu w domu.

Bardzo modnym i eleganckim sposobem na przyozdobienie „nudnego”, standardowego ręcznika jest wyhaftowanie na nim wzoru. Jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z robótkami tego typu, najlepiej wybrać prosty wzór, ponieważ szybko zyska się satysfakcję. Skomplikowane wyszywanki, mimo że w zamierzeniu mają być imponujące, mogą szybko zniechęcić amatora, który znudzi się długotrwałym procesem jego powstawania. Wyhaftować można dosłownie wszystko – prosty wzór, niewielką ozdobę, swoje inicjały czy imię.

Warto jednak najpierw zorientować się, w jaki sposób tego dokonać, by wybrać właściwe narzędzia i nie zniszczyć ręcznika. Można korzystać z internetowych poradników bądź kupić książkę, w całości poświęconą ręcznym robótkom. Jeśli chodzi o gotowe darmowe wzory, te także można bardzo prostu znaleźć w Internecie, a potem wykorzystać do własnych celów. Warto pamiętać, że są też specjalne firmy, zajmujące się haftowaniem na ręcznikach i innych tego typu tkaninach.

Jeśli więc ktoś czuje, że zupełnie nie ma zdolności w tym kierunku, może wykonać projekt bądź przedstawić jego ogólny zarys, a samo wykonanie zlecić profesjonalistom. Dobrze przygotowany haft czy wyszywanka wspaniale przyozdobią każdy ręcznik, nadając mu niepowtarzalnego charakteru i przeganiając nudę z łazienki.

Agrobex