krzesła aluminiowe www.wykladziny.pl/

Pościel i ręczniki to podstawowe wyposażenie domu. Oczywiście, zawsze trzeba dbać o to, by były one świeże, pachnące i czyste. Oprócz ręczników i pościeli osobistej powinno się mieć jednak zawsze zapasowy komplet, by móc go zaofiarować gościom, którzy postanowią zostać na noc.

Kiedy chce się przyjąć gościa, najlepiej zadbać, by miał on osobny, zamykany pokój. Dzięki temu poczuje się on komfortowo, a przy tym będzie miał zapewnione trochę intymności. Pościel, jaką się proponuje, powinna być przede wszystkim czysta i świeża.

Najlepiej, jeśli będzie to komplet, którego się nie używa, ponieważ jest on przeznaczony specjalnie na ewentualny przyjazd kogoś spoza domowników. Najbezpieczniejszym kolorem dla „gościnnej” pościeli jest biały. Jego zastosowanie przekona bowiem użytkowników co do tego, że jest ona nieskazitelnie czysta, a co więcej wzbudzi skojarzenia z luksusem i wygodą.

Pościel powinna być też nieuleżana, czyli najlepiej, jeśli będzie to jej okazjonalne ubranie. Ręczniki, które udostępnimy gościowi, też mogą być białe. Wówczas będą wyglądać elegancko i budować dobre wrażenie.

Ręczniki powinny mieć jak najlepszą jakość, ponieważ to dobrze świadczy o gospodarzu (dla zwiększenia komfortu warto zostawić kilka ręcznikó1) różnej wielkości). Dla gościa trzeba też wydzielić specjalne miejsce w łazience, by miał gdzie poustawiać swoje przybory toaletowe, saszetkę czy też kosmetyczkę. Dbałość o te wszystkie szczegóły pozwoli wyjść gospodarzowi obronną ręką z każdej sytuacji, a goście poczują się naprawdę docenieni i zauważeni.

www.wolontariat2011.pl