Jeszcze kilkanaście lat temu wybierając się w podróż zabieraliśmy ze sobą mapy. To pozwalało uniknąć sytuacji, w których byśmy błądzili i mieli problemy z dotarciem do celu, ale z drugiej strony niejednokrotnie wymuszało na nas częste zatrzymywanie się, sprawdzanie czy jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być i upewnianie się, jak teraz powinna przebiegać nasza trasa. Co więcej, takie papierowe mapy były podatne na przedarcia, jak również zamoknięcie, a wówczas zostawaliśmy bez niczego, zdani na siebie samych i pomoc obcych ludzi.

Na przestrzeni ostatnich lat to się zmieniło i teraz możemy się poruszać, mając cały czas nawigację przy sobie. To oznacza, że nawet jeśli pierwotnie nie planowaliśmy skorzystać z żadnej mapy, to jednak będziemy mogli zajrzeć do niej od razu, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.

To znaczne ułatwienie

Warto podkreślić, że mając dostęp do nawigacji przez cały czas, możemy znacznie ułatwić sobie życie.

Z jednej strony, zawsze mamy możliwość znalezienia alternatywnej trasy, jeśli okaże się, że na tej naszej doszło do wypadku i powstał korek. Z drugiej strony możemy również uruchomić nawigację, gdy nie wiemy jak mamy dotrzeć do wskazanego miejsca, a nie mamy przy sobie papierowej mapy. Co więcej taka nawigacja w telefonie pozwala nam na ustawienie różnego rodzaju treningów, na których będziemy mogli sprawdzić przebytą trasę, czas jaki na niej straciliśmy, przebyte kilometry, a to pozwoli nam ocenić, czy nasza kondycja jest lepsza czy gorsza niż była wcześniej.

Co również niezwykle ważne, to posiadając taką nawigację, mamy możliwość wyszukania sklepu czy miejsca, które nas interesuje, nawet jeśli nie znamy dokładnego adresu. Będziemy mogli uzyskać informacje na temat najkrótszej trasy, jak i tej najbardziej optymalnej. Dodatkowo na bieżąco będziemy informowani o sytuacji na drodze, a więc jeśli się okaże, że doszło do jakiegoś wypadku, to nawigacja automatycznie ustali nową, bardziej optymalną trasę.

Przewidywany czas dotarcia na miejsce

To co także jest niesamowite, jeśli korzystamy z tego typu nawigacji to fakt, że pokazuje nam ona przewidywany czas dotarcia na miejsce. To oznacza, że jesteśmy w stanie oszacować, o której godzinie powinniśmy wyjechać, aby spokojnie dotrzeć do miejsca docelowego o tej godzinie, o której powinniśmy się tam znaleźć. Oczywiście nie powinniśmy tutaj zapominać o konieczności dodania kilkunastu minut, w razie gdyby na trasie miało dojść do jakichś nieprzewidzianych sytuacji.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, abyśmy zawsze mieli pewność, że nasza mapa jest aktualna i nawigacja opiera się na rzetelnych danych. Tym bardziej, że co chwilę pojawiają się jakieś nowe drogi i trasy, a to oznacza, że tylko na aktualnej nawigacji jesteśmy w stanie faktycznie wyznaczyć prawidłową trasę. Warto korzystać z tego, że teraz praktycznie każdy telefon ma dostęp do nawigacji.

Komórkę i tak mamy przy sobie, a dzięki nawigacji możemy wyznaczyć najbardziej optymalną trasę.